تمامي كالاها و خدمات اين فروشگاه، حسب مورد داراي مجوزهاي لازم از مراجع مربوطه مي‌باشند و فعاليت‌هاي اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران است.

راهنمای استفاده ار قلم

توضیحات محصول

ضمن عرض سلام و تشکر ویژه از انتخاب محصول قلم هوشمند مبین،امیدورایم با مطالعه دقیق این صفحه به پاسخ سوالات خود دست یابید.این صفحه راهنمایی مربوط به دستگاه قلم هوشمند مبین با مدل های  زیر می باشد:

M9-BRK-8G

و یا

M9-BRK-4G

 

توجه داشته باشید جهت اطلاع از مدل دستگاه می بایست به کارت ضمانت مراجعه نمایید.(بعنوان مثال به تصویر زیر دقت نمایید)

 1381052209_m9-zemanatnameh

در تصویر زیر اطلاعات درج شده بر روی کارت ضمانتنامه تشریح می شود:

1381052209_leybel-garanty-m9

پس از حصول اطمینان از مدل دستگاه،به مطالعه راهنمای استفاده از قلم هوشمند مبین ادامه می دهیم.

در پایین ما تصویر شماره گذاری شده دستگاه را بنمایش گذاشته ایم.شما می بایست جهت ادامه مطالعه به شماره گذاری ها دقت نمایید.پیشنهاد می شود در صورتی که دستگاه چاپگر دارید این صفحه را پرینت نمایید ، در غیر اینصورت به کشیدن شمایل دستگاه و شماره گذاری آن بر روی یک کاغذ سفید اقدام نمایید.

نکته : ممکن است قالب دستگاه شما به رنگ مشکی باشد که این موضوع هیچ مشکلی در این راهنمایی ایجاد نمی کند زیرا در دستگاه شما فقط رنگ پوسته تغییر کرده است.

1380784204_m9m10shamatic

شماره 1 : بلندگو دستگاه (اسپیکر)

 یک بلندگو با توان 2 وات و 8 اهم می باشد که دارای صدایی شفاف و بلند است.از کلیه کاربران تقاضا می گردد در هنگام کار با دستگاه ، از صدای بلند استفاده نشود زیرا باعث کاهش طول عمر آن می شود.

شماره 2 : روشن / خاموش / پخش موسیقی

 • برای روشن نمودن دستگاه می بایست این دکمه را بمدت 3 ثانیه نگاه دارید و سپس رها نمایید.در هنگام روشن شدن ، از بلندگوی دستگاه جمله “بِسْمِ اللَّـهِ الرَّحْمَـٰنِ الرَّحِيمِ” شنیده می شود.
 • در هنگامی که قلم روشن است ، با یکبار فشردن این دکمه ، دستگاه به حالت پخش موسیقی وارد می شود.شما می توانید موسیقی های مورد علاقه خود را در پوشه MUSIC  درون حافظه دستگاه انتقال دهید.در هنگام پخش موسیقی با یکبار فشردن بر روی این دکمه می توانید صدای موسیقی را متوقف و با یکبار فشردن دیگر ،موسیقی ادامه پخش خود را صورت دهد.
 • برای خاموش نمودن دستگاه می بایست این دکمه را بمدن 3 ثانیه نگاه دارید و سپس رها نمایید.در هنگام خاموش شدن ، از بلندگوی دستگاه جمله “صدق اللهُ العلي العظيم” شنیده می شود.در صورتی که بمدت 3 دقیقه از دستگاه استفاده نکنید ، بصورت خودکار خاموش می شود.

شماره 3 : انتخاب قاری/ قرائت کلمه به کلمه

 • برای انتخاب قاری مورد علاقه خود می بایست این دکمه را یکبار بفشارید و در هر مرحله فشردن ، نام قاری ها از طریق بلندگوی دستگاه پخش می شود و شما می توانید پس از انتخاب قاری مورد نظر خود ، با اشاره به کتاب قرآن مخصوص این دستگاه ، قرائت خود را آغاز نمایید.
 • در صورتی که تمایل به استفاده از تکنیک قرائت کلمه به کلمه دارید می بایست روند یکبار فشردن این دکمه را ادامه دهید تا جمله کلمه به کلمه از بلندگو پخش گردد.در این حالت شما می توانید قرائت را بصورت کلمه به کلمه و در بعضی مواقع سه کلمه به کلمه ادامه دهید.(قرائت کلمه به کلمه برای اولین بار در ایران توسط قلم قرآنی مبین عرضه گردید و این محصول را نسبت به سایر محصولات مشابه خود متمایز کرده است)

نام فایل های نصب شده شده بر روی دکمه شماره 3 در مدل M9-BRK-4G: ( مدل M9 با حافظه 4 گیگابایت )

     1- استاد عبدالباسط

     2- استاد منشاوی
3- استاد حصری
4- استاد پرهیزگار
5- قرائت کلمه به کلمه

نام فایل های نصب شده شده بر روی دکمه شماره 3 در مدل M9-BRK-8G( مدل M9 با حافظه 8 گیگابایت )

     1- استاد عبدالباسط

     2- استاد منشاوی
3- استاد حصری
4- استاد عفاسی
5-استاد شاطری
6- منشاوی و کودک
7- استاد پرهیزگار
8- استاد سدیس
9- استاد غامدی
10- قرائت کلمه به کلمه

 

 

شماره 4 : انتخاب ترجمه/ تفسیر / کتاب نور

 

 • برای انتخاب ترجمه مورد علاقه خود می بایست این دکمه را یکبار بفشارید و در هر مرحله فشردن ، نام ترجمه به زبان های مختلف از طریق بلندگوی دستگاه پخش می شود.پس از انتخاب ترجمه مورد علاقه ، با اشاره به کتاب قرآن مخصوص ، ترجمه را گوش فرا دهید.
 • در صورتی که تمایل به استفاده از خلاصه تفسیر المیزان و نمونه را دارید ، می بایست چند مرحله این دکمه را بفشارید تا جمله “تفسیر المیزان و نمونه” از بلندگو پخش گردد. پس از انتخاب تفسیر ، با اشاره به آیات کتاب قرآن مخصوص خود ، تفسیر از بلندگو پخش می گردد.
 • در صورتی که تمایل به استفاده از کتاب نور را دارید ، می بایست چند مرحله این دکمه را بفشارید تا جمله “کتاب نور” از بلندگو پخش گردد. پس از انتخاب آن می توانید از کتاب نور استفاده نمایید. ( جهت استفاده از کتاب نور حتماً می بایست در ابتدا کتاب نور را در قلم  انتخاب و سپس به کتاب نور مراجعه نمایید )

نکته : در هنگام کار با کتاب نور می بایست استفاده از صفحه 10 به بعد میبایست به علامت ” نور ” درون صفحه 10 اشاره نمایید ، در غیر اینصورت عملکرد صحیح نخواهد داشت.برای استفاده از کتاب نور از صفحه 48 به بعد هم می بایست به همین شکل اقدام نمایید.( به صفحات 10 و 48 در کتاب نور دقت کنید )

 

نام فایل های نصب شده شده بر روی دکمه شماره 4 مدل M9-BRK-4G:

     1- ترجمه انگلیسی

     2- تفسیر المیزان و نمونه

     3- ترجمه فارسی

     4- کتاب نور

نام فایل های نصب شده شده بر روی دکمه شماره 4 مدل M9-BRK-8G:

     1- ترجمه فرانسوی

     2- ترجمه نگلیسی
3- تفسیر المیزان و نمونه
4- ترجمه کردی
5- ترجمه روسی
6- ترجمه فارسی
7- کتاب نور
8- ترجمه ترکی

     9- ترجمه آلمانی

نکته : این امکان وجود دارد در هنگام فشردن دکمه شماره 4 ، پس از انتخاب فایل کتاب نور،اگر یک مرتبه دیگر این دکمه را بزنید ، صدایی از دستگاه پخش نمی شود.این حالت تا سه بار فشردن این کلید پس از کتاب نور وجود دارد.این حالت به دلیل ارتقاء بخش نهج البلاغه و صحیفه سجادیه در کتاب نور می باشد.

شماره 5 : ضبط صدا

 • با نگاه داشتن این دکمه به مدت 3 ثانیه ، جمله ” ضبط صدا آغاز گردید” را می شنوید.در این حالت با یک تاخیر 3 ثانیه ای ضبط صدا آغاز می گردد.برای اتمام این عملیات و توقف ضبط صدا ، کافی یک مرتبه این دکمه را بفشاریدپس از پایان ضبط صدا،دستگاه صدای ضبط شده شما را از بلندگو پخش می کند.
 • پس از آن هر مرتبه که یکبار بر روی این دکمه بفشارید صدای ضبظ شده شما پخش می گردد.جهت مشاهده و یا انتقال فایل می بایست به پوشه RECORD در حافظه دستگاه مراجعه کنید.

نکته : عمل ضبط فقط برای یکبار در دستگاه ذخیره میگردد، این بدین معناست که هر هنگام شما صدای خود را ضبط نمودید و در دفعه بعد مجدد صدای دیگری ضبط نمودید،فقط آخرین صدای ضبظ شده در حافظه دستگاه باقی می ماند.

شماره 6 : افزایش میزان صدا / تعویض فایل موسیقی

 • با هر بار فشار دادن این دکمه میزان صدای دستگاه افزایش می یابد.(دقت داشته باشید جهت جلوگیری از آسیب رسیدن به گوش خود ، میزان صدای مناسب را نتخاب نمایید)
 • در هنگام پخش موسیقی که اجرای آن در کلید شماره 2 توضیح داده شده است ، با نگاه داشتن این دکمه به مدت 3 ثانیه ، موسیقی بعدی پخش می شود.

شماره7 : کاهش میزان صدا / تعویض فایل موسیقی

 • با هر بار فشار دادن این دکمه میزان صدای دستگاه کاهش می یابد.(در صورت تمایل می توانید از هندسفری تعبیه شده در بسته بندی دستگاه استفاده نمایید)
 • در هنگام پخش موسیقی که اجرای آن در کلید شماره 2 توضیح داده شده است ، با نگاه داشتن این دکمه به مدت 3 ثانیه ، موسیقی قبلی پخش می شود.

شماره8 : چراغ دستگاه

 •  این چراغ پس از روشن شدن ، چشمک می زند.
 • یکی از مهمترین استفاده ها از این چراغ ، در هنگام شارژ نمودن دستگاه می باشد.هنگامی که دستگاه را به شارژر متصل می نمایید ، لامپ روی دستگاه به رنگ قرمز روشن می شود.یکی از علائم شارژ شدن این مدل دستگاه ، خاموش شدن این چراغ پس از شارژ کامل می باشد که می بایست دستگاه را از شارژر خود جدا نمود زیرا به باطری آسیب جدی می رساند.
 • دستگاه را فقط هنگامی شارژ نمایید که توان باطری آن تمام شده باشد.یکی از علائم اتمام توان باطری خاموش شدن خودکار دستگاه در هنگامی که از قلم هوشمند مبین استفاده می کنید و یا پس از روشن نمودن ،دستگاه سریعاً خاموش می شود.

شماره9 : کلید بازیابی کارخانه

 • این امکان وجود دارد پس از شارژ دستگاه و یا هر زمان دیگر ، دستگاه شما روشن نشود.در این حالت یک سوزن را به صورت عمود وارد این سوراخ نمایید.دقت داشته باشماره 1 : بلندگو دستگاه (اسپیکر)

 یک بلندگو با توان 2 وات و 8 اهم می باشد که دارای صدایی شفاف و بلند است.از کلیه کاربران تقاضا می گردد در هنگام کار با دستگاه ، از صدای بلند استفاده نشود زیرا باعث کاهش طول عمر آن می شود.

شماره 10 : میکروفون

 • در پشت این سوراخ یک میکروفون جاسازی شده است تا درهنگام ضبط صدا از آن بهره مند شوید.

شماره 11 : سنسور

سنسور نوری (اسکنر) در این قسمت تعبیه شده است.کاربران می بایست مراقب باشند تا از ورود هرگونه اشیاء ریز درون آن خودداری نمایند.شید که سوزن را در سوراخ زیر لامپ که با شماره 9 نمایش داده شده است وارد نمایید.

 1380784279_posteh-shomare-gozari-shodeh-b

شماره 12 : ورودی هدفون ( هندسفری )

 • برای استفاده از هدفون می بایست فیش کابل هدفون را در این قسمت وارد نمایید.

شماره 13 : ورودی کابل USB

 •  جهت اتصال دستگاه به کامپیوتر می بایست یک طرف کابل USB که همراه با شارژر دستگاه در بسته بندی محصول تعبیه شده است را وارد این قیمت نمایید و طرف دیگر را به قلم متصل کنید.

شماره 14 : خشاب کارت حافظه

 • در مدل M9-BRK-4G که دارای 4 گیگ حافظه می باشد ، این حافظه داخلی است و جای خشاب دستگاه خالی می باشد.شما می توانید یک رم میکرو با ظرفیت 4 گیگ و کلاس4 به بالا را خریداری و به حافظه دستگاه اضافه نمایید.لازم بذکر است پس از افزودن رم یکبار دستگاه را روشن و خاموش نمایید.
 • در مدل M9-BRK-8G که دارای 4 گیگ حافظه داخلی بهمراه یک رم با حافظه 4 گیگ است ، امکان افزودن ظرفیت فضای دستگاه نمی باشد.
 

قلم هوشمند قلم قرآنی قران خوان فروش پستی فروشگاه خواندن سوره دانلود ترتیل صوت ترجمه قیمت ارزان